Dnes je streda, 14.apríl 2021, meniny má: Justina
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Príbeh: Dali jej nálepku „to krehké dievča“

február 24, 2021 - 22:56
Naozaj nerozumiem tomu, prečo má dnešný svet potrebu ľudí tagovať. Jedného dňa však prišla žena, ktorá im inteligentnou cestou zobrala vietor z plachiet.
Foto: 
pexels.com

I keď skutočne pripomínala porcelánovú bábiku, nedalo by sa tvrdiť, že je slabá. Práve naopak. Život zvládala bravúrne. Bola úspešná, inteligentná, finančne nezávislá, no v očiach druhých predstavovala iba drobné stvorenie, neschopné vrátiť úder. Taktiež ju unavovala doba, v ktorej žije, pretože z istých neznámych príčin jej okolie cítilo urgentné nutkanie napodobňovať pracovníkov vo veľkých predajných reťazcoch. Konkrétne lepením etikiet. Všemožne túžila, aby boli konečne schopní rozlíšiť predmet od človeka.  

Spočiatku sa držala v úzadí a nezúčastňovala sa na žiadnej aktivite podobného rázu. Myslela si, že budú ako muchy, keď ich odignoruješ, odídu samé. Avšak cirkus neustupoval a jej už bolo doslova nevoľno z toho, ako sa dívala na hŕstku nepríjemných osôb terorizujúcich všetkých navôkol. Povedala si dosť a vykročila smerom k slečne, ktorej táto tlupa strpčovala deň.

„Hej, čo si myslíte, že robíte?“
Skupinka na ňu synchrónne obrátila hlavy, pričom jeden z nich zahlásil: „A teba je čo do toho?! Radšej sa odtiaľto vytrať dievčatko, to by si neustála.“

Odrazu prehovorila jasným a ráznym tónom: „Nevidím ani jeden jediný dôvod, prečo by som mala odchádzať. Mám po krk vašich nikdy nekončiacich urážok a neustáleho dobiedzania,“ prstom ukázala na dievčinu, „máš z nej pocit, že ju to baví počúvať? Alebo si nebodaj presvedčený, že je z tvojej prítomnosti nadšená?“

Ostalo ticho. Nakoľko sa celý hurhaj strhol v strede námestia, pochopiteľne sa stihli nahromadiť zvedavé oči a uši. Chlapec zaskočený skalopevnou reakciou pár sekúnd nevedel vydať ani hlásku. Čochvíľa z neho vypadlo: „Kto by to bol povedal, že zrovna naše krehké žieňa vychrlí oheň?“ Nezabudol sa popritom hlúpo uškŕňať a nabádať ostatných k smiechu. Vôbec ju nevyviedol z miery, práve naopak.

622.jpg

Foto: 
pexels.com

Upokojila sa a s kľudom Angličana spustila: „Spočiatku som nevedela s istotou povedať o čo tu ide, no teraz som úplne presne pochopila podstatu celej tejto maškarády. Ty si proste človek, ktorého topí vlastná neistota. Chceš ju zatlačiť do úzadia tým, že strpčuješ život ľuďom naokolo. To ti však pokoj neprinesie. Jediné, čo v tvojom prípade prichádza do úvahy je ľútosť. Je mi ťa úprimne ľúto.

Svojimi slovami očividne vložila ostatným chrobáka do hlavy. Jeden po druhom sa začali od svojho „priateľa“ odvracať uvedomujúc si následky svojich činov. Od toho dňa sa jej už nikto neopovážil prideliť ďalšiu nálepku. Ani jej, ani nikomu inému.

- - Inzercia - -